Multicomp Pro MCWR08X7501FTL Res, 7K5, 1%, 0.125W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
7.5 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V