Multicomp Pro MCWR08X6812FTL Res, 68K1, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
Series
MCWR08
Resistance
68.1 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWR08
Resistance
68.1 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
150 V