Multicomp Pro MCWR08X6802FTL Res, 68K, 1%, 0.125W, Thick Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
MCWR
Resistance
68 kohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V