Multicomp Pro MCWR08X6041FTL Chip Smd Resistor, Res, 6K04, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
MCWR08
Resistance
6.04 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
150 V