Multicomp Pro MCWR08X564 JTL Res, Thick Film, 560K, 5%, 0.125W, 0805
Series
MCWR08
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
560 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Length
2.01 mm
Width
1.25 mm
Series
MCWR08
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
560 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Length
2.01 mm
Width
1.25 mm
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
150 V