Multicomp Pro MCWR08X5102FTL Chip Smd Resistor, Res, 51K, 1%, 0.125W, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
MCWR
Resistance
51 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
150 V