Multicomp Pro MCWR08X4872FTL Res, 48K7, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
Series
MCWR08
Resistance
48.7 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWR08
Resistance
48.7 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
150 V