Multicomp Pro MCWR08X4700FTL Res, 470R, 1%, 0.125W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
470 ohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWR
Resistance
470 ohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
150 V
Voltage Rating
150 V