Multicomp Pro MCWR08X4302FTL Res, 43K, 1%, 0.125W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
43 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWR
Resistance
43 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
150 V
Voltage Rating
150 V