Multicomp Pro MCWR08X33R0FTL Chip Smd Resistor, Res, 33R, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
MCWR
Resistance
33 ohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
150 V