Multicomp Pro MCWR08X3003FTL Res, 300K, 1%, 0.125W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
300 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWR
Resistance
300 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
150 V
Voltage Rating
150 V