Multicomp Pro MCWR08X2703FTL Res, 270K, 1%, 0.125W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
270 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWR
Resistance
270 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
150 V
Voltage Rating
150 V