Multicomp Pro MCWR08X2700FTL Chip Smd Resistor, Res, 270R, 1%, 0.125W, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
MCWR
Resistance
270 ohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
150 V