Multicomp Pro MCWR08X1802FTL Res, 18K, 1%, 0.125W, Thick Film
Resistance
18 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Resistance
18 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
150 V
Voltage Rating
150 V