Multicomp Pro MCWR08X15R0FTL Res, 15R, 1%, 0.125W, Thick Film
Resistance
15 ohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Resistance
15 ohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
150 V
Voltage Rating
150 V