Multicomp Pro MCWR08X1503FTL Res, 150K, 1%, 0.125W, Thick Film
Resistance
150 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Resistance
150 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
150 V
Voltage Rating
150 V