Multicomp Pro MCWR08X1500FTL Res, 150R, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
Resistance
150 ohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Resistance
150 ohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
150 V
Voltage Rating
150 V