Multicomp Pro MCWR08X1211FTL Chip Smd Resistor, Res, 1K21, 1%, 0.125W, Thick Film
Tolerance
± 1%
Resistance
1.21 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Tolerance
± 1%
Resistance
1.21 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
150 V
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V