Multicomp Pro MCWR08X1201FTL Res, 1K2, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
Resistance
1.2 kohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
150 V