Multicomp Pro MCWR08W5R10FTL Res, 5R1, 1%, 0.125W, Thick Film
Resistance
5.1 ohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
-200 ppm/°C to +400 ppm/°C
Resistance
5.1 ohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
-200 ppm/°C to +400 ppm/°C
Voltage Rating
150 V
Voltage Rating
150 V