Multicomp Pro MCWR08W3R30FTL Res, 3R3, 1%, 0.125W, Thick Film
Resistance
3.3 ohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
-200 ppm/°C to +400 ppm/°C
Resistance
3.3 ohm
Power Rating
125 mW
Temperature Coefficient
-200 ppm/°C to +400 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
150 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
150 V