Multicomp Pro MCWR08W1R00FTL Res, 1R, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
1 ohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
-200 ppm/°C to +400 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Series
MCWR
Resistance
1 ohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
-200 ppm/°C to +400 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Voltage Rating
150 V
Voltage Rating
150 V