Multicomp Pro MCWR06X90R9FTL Res, 90R9, 1%, 0.1W, Thick Film
View Brand
Model:
MCWR06X90R9FTL
Technical Data Sheets
Technical Data Sheet (664.51KB) EN
Series
MCWR
Resistance
90.9 ohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Series
MCWR
Resistance
90.9 ohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V