Multicomp Pro MCWR06X8662FTL Chip Smd Resistor, Res, 86K6, 1%, 0.1W, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
MCWR
Resistance
86.6 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
50 V