Multicomp Pro MCWR06X8451FTL Res, 8K45, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Series
MCWR06
Resistance
8.45 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
75 V