Multicomp Pro MCWR06X8062FTL Res, 80K6, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Series
MCWR06
Resistance
80.6 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWR06
Resistance
80.6 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
75 V
Voltage Rating
75 V