Multicomp Pro MCWR06X75R0FTL Res, 75R, 1%, 0.1W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
75 ohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWR
Resistance
75 ohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V