Multicomp Pro MCWR06X7321FTL Res, 7K32, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Series
MCWR06
Resistance
7.32 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWR06
Resistance
7.32 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
75 V
Voltage Rating
75 V