Multicomp Pro MCWR06X683 JTL Res, Thick Film, 68K, 5%, 0.1W, 0603
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
MCWR06
Resistance
68 kohm
Power Rating
100 mW
Series
MCWR06
Resistance
68 kohm
Power Rating
100 mW
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
75 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
75 V