Multicomp Pro MCWR06X6800FTL Res, 680R, 1%, 0.1W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
680 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
50 V