Multicomp Pro MCWR06X5762FTL Chip Smd Resistor, Res, 57K6, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
MCWR06
Resistance
57.6 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
75 V