Multicomp Pro MCWR06X5601FTL Res, 5K6, 1%, 0.1W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
5.6 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Series
MCWR
Resistance
5.6 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V