Multicomp Pro MCWR06X5103FTL Res, 510K, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
510 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWR
Resistance
510 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V