Multicomp Pro MCWR06X4752FTL Res, 47K5, 1%, 0.1W, Thick Film
View Brand
Model:
MCWR06X4752FTL
Technical Data Sheets
Technical Data Sheet (684.08KB) EN
Series
MCWR
Resistance
47.5 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Series
MCWR
Resistance
47.5 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V