Multicomp Pro MCWR06X4751FTL Res, 4K75, 1%, 0.1W, Thick Film
View Brand
Model:
MCWR06X4751FTL
Series
MCWR
Resistance
4.75 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWR
Resistance
4.75 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V