Multicomp Pro MCWR06X3900FTL Res, 390R, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
390 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
50 V