Multicomp Pro MCWR06X36R0FTL Chip Smd Resistor, Res, 36R, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
MCWR06
Resistance
36 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Tolerance
± 1%
Series
MCWR06
Resistance
36 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
75 V
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
75 V