Multicomp Pro MCWR06X3601FTL Res, 3K6, 1%, 0.1W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
3.6 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWR
Resistance
3.6 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V