Multicomp Pro MCWR06X3600FTL Res, 360R, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Series
MCWR
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
360 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Length
1.6 mm
Width
0.85 mm
Voltage Rating
50 V