Multicomp Pro MCWR06X274 JTL Res, Thick Film, 270K, 5%, 0.1W, 0603
Series
MCWR06
Resistance
270 kohm
Power Rating
100 mW
Series
MCWR06
Resistance
270 kohm
Power Rating
100 mW
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
75 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
75 V