Multicomp Pro MCWR06X2611FTL Res, 2K61, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Series
MCWR06
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
2.61 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Length
1.6 mm
Width
0.85 mm
Series
MCWR06
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Resistance
2.61 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Length
1.6 mm
Width
0.85 mm
Voltage Rating
75 V
Voltage Rating
75 V