Multicomp Pro MCWR06X2210FTL Res, 221R, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Series
MCWR06
Resistance
221 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWR06
Resistance
221 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
75 V
Voltage Rating
75 V