Multicomp Pro MCWR06X2202FTL Res, 22K, 1%, 0.1W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
22 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Series
MCWR
Resistance
22 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V