Multicomp Pro MCWR06X2200FTL Res, 220R, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
220 ohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWR
Resistance
220 ohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V