Multicomp Pro MCWR06X2000FTL Res, 200R, 1%, 0.1W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
200 ohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Series
MCWR
Resistance
200 ohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating
50 V