Multicomp Pro MCWR06X16R5FTL Res, 16R5, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
MCWR06
Resistance
16.5 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Series
MCWR06
Resistance
16.5 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
75 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
75 V