Multicomp Pro MCWR06X16R5FTL Res, 16R5, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
MCWR06
Resistance
16.5 ohm
Power Rating
100 mW
Series
MCWR06
Resistance
16.5 ohm
Power Rating
100 mW
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
75 V
rohsCompliant
YES
Voltage Rating
75 V