Multicomp Pro MCWR06X1600FTL Res, 160R, 1%, 0.1W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
160 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V