Multicomp Pro MCWR06X15R0FTL Res, 15R, 1%, 0.1W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
15 ohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V