Multicomp Pro MCWR06X1502FTL Res, 15K, 1%, 0.1W, Thick Film
Series
MCWR
Resistance
15 kohm
Power Rating
100 mW
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Voltage Rating
50 V